דף הבית שירותים נוספים אודותינו חומר מקצועי מידע ללקוחות קיימים יצירת קשר
יצוג משפטי

דיני העבודה במדינת ישראל עוברים שינויים רבים ומהירים כמעט יותר מכל תחום משפטי אחר. שיעור העבירות על חוקי העבודה השונים הינו גבוה מאוד הן ביחס לעבירות אחרות בספר החוקים והן בהשוואה לעבירות אלו במדינות אחרות.

עובדים רבים כלל לא מודעים לזכויותיהם החוקיות ולכן נמנעים מלדרוש את שמגיע להם. משרדנו מעניק סל שירותים משפטיים כולל לעובד ולעובדת על מנת להבטיח כי הם זוכים לכל הזכויות המעוגנות בחוקי העבודה השונים.


ההגנה החוקית על העובד והעובדת מתחילה כבר משלב הראיון לעבודה ואוסרת הפלייה, מכל סוג שהיא ובכל שלבי העסקה. בחוק ישנו איסור הפלייה מחמת מין, נטייה מינית, מעמד אישי, הריון, הורות, גיל, גזע, דת, לאום, ארץ מוצא, השקפה, שירות מילואים, לקות פיזית או שכלית ועוד.


בחיי העבודה היום-יומיים ישנם עשרות חוקים המעגנים את זכויות העובד והעובדת ואשר מחייבים את המעסיק או המעסיקה לוודא קיומם של זכויות עבודה בסיסיות כגון: ימי חופשה, דמי מחלה, ימי הבראה, דמי נסיעה, שכר מינימום, תשלום שעות נוספות, תשלום פנסיה ועוד.

כמו כן, ישנם חוקים המבטיחים קיומה של סביבה עבודה בטוחה לעובד ולעובדת ונקייה מהטרדות מיניות ומסכנות בטיחות. בחלק ממקומות העבודה ישנם תקנוני משמעת וועדות בטיחות שונות המסייעות לשמירה על עבודה נקייה, בטוחה וראויה.

גם בסיומם של יחסי עבודה מעניקים החוקים השונים לעובד ולעובדת זכויות שיש לוודא כי במקום העבודה מודעים לזכויות אלה ונותנים לעובד ולעובדת את אשר מגיע להם.

משרדנו מסייע לעובד ולעובדת במימוש זכויותיהם השונות לאורך כל חיי העבודה. למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג עובדים ועובדות בהליכים משמעתיים (שימוע) במקומות העבודה. משרדנו מייצג עובדים ועובדות בבתי הדין לעבודה למימוש מגוון זכויות משפטיות, לרבות ייצוג עובדים ועובדות נגד הפליה מסיבות שונות ונגד קיומה של סביבת עבודה עוינת.

באם הנך חש/ה כי זכויותיך כעובד או כעובדת נפגעו,
עליך לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני לבירור סיכוייך המשפטיים.
משרדנו מזמין אותך לפגישה ראשונית ללא עלות וללא התחייבות על מנת להתרשם מהשירותים המשפטיים שלנו ועל מנת לקבל מידע ראשוני בדבר סיכויי תביעתך.


למידע נוסף על זכויותיך כעובד או עובדת – ראה/י במדור חומר מקצועי באתרנו